Пристигнува ретроградниот Марс и ќе биде активен се’ до 14. ноември: Подгответе се за големи животни пресврти!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Овој астро период ќе збуни многумина
Пред нас е многу интересен период.
Од 9. септември, Марс во знакот на Овен ќе започне ретроградно движење кое ќе трае до 14. ноември. Последен пат Марс бил ретрограден во знакот на Овен во 1988. година, а во текот на летото 2018. година, бил ретрограден во знакот на Водолија. Обидете се да се сетите што се случуваше во вашиот живот тогаш. Некои теми што беа актуелни во тоа време, можат да бидат повторно активни во иднина.
Марс на Овен симболизира воин кој се бори за себе, за независност и слобода. Тој е многу решителен, непоколеблив и полн со иницијатива. Со него, започнуваме нови работи, работиме напорно и донесуваме важни одлуки. Тој е нашата креативна енергија.
Сепак, за време на неговата ретроградна фаза, работите се забавуваат. Се создава притисок, како кога водата врие во покриен сад. Во следниот период ќе се чувствуваме како нешто постојано да не кочи.
Ова е период во кој треба да научиме да живееме помирно и да научиме да не се вознемируваме за ситуации на кои не можеме да влијаеме на кој било начин.
Преиспитајте ги своите намери, преиспитајте каде сакате да ја насочите својата енергија во иднина. Во следниот период, водете сметка за вашето здравје, бидејќи ќе биде на удар. Врските меѓу партнерите исто така ќе бидат засегнати, затоа внимателно изберете ги своите зборови. Ретрограден Марс ни враќа некои луѓе и ситуации со кои имаме нерешени односи.
Особено бурни датуми ќе бидат 28,9. – 1.10., 7.10. – 12.10. и 14.11.
Теми што ќе бидат релевантни за секој знак и аспекти што ќе бидат нападнати:
Овен – здравје, изглед
Бик – нерешени прашања од минатото, одмор, стравови и недоверба
Близнаци – пријателство, кариера
Рак – кариера, односи со авторитети, љубов
Лав – патувања, образование, правни проблеми
Девица – сексуален живот, имот или пари на други луѓе, долгови
Терезија – партнерства, брак
Скорпија – здравје, услови за работа, односи со колегите
Стрелец – љубовен живот, однос со деца, пријателство
Јарец – семејство, домување, здравје
Водолија – комуникација, браќа и сестри, учење, врски во околината
Риби– пари, заработка, работа


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Меган Маркл како вистинска дама на Холивуд: Носела интересен летен стајлинг

Меган Маркл отсекогаш имала вкус… Меган Маркл и принцот Хари викендов беа домаќини на хуманитарен …