Позната причината за кавгата на Клуниеви: Амал заведувала колега на Џорџ!?

Најинтригантната холивудска двојка, 58-годишниот актер Џорџ Клуни и 41-годишната адвокатка за човекови права Амал Клуни, ја чува својата приватност и семеен живот далеку од очите на јавноста и затоа често е мета на странски медиуми кои презентираат нови информации за наводни брачни проблеми и можен развод.
Извор близок до адвокатката открил дека г-ѓа Клуни е незадоволна од брачниот живот, поради што сè повеќе бара утеха во алкохолот, а од неодамна и кај други мажи. Имено, Амал неодамна се сретнала со 55-годишниот холивудски миленик Киану Ривс поради сплет на околности, а на пријателите им открила дека е воодушевена од овој актер.


„Тој ја освои не само со изгледот на заводник кој не се грижи за конвенциите, туку и поради неговата хуманост и социјална свест. Тие разговарале долго време, а Амал се вратила дома полна со впечатоци од тој состанок. Всушност, таа беше во облаците и постојано повторуваше дека се надева дека му оставила добар впечаток на Ривс“, изјавил за американските медиуми добро информиран извор.
„Таа рече дека сигурно ќе му се јавеше ако е самохрана жена. Многу и се допаднал. Таа дури рече дека се надева дека ќе се сретне за време во следниот живот, а не сега кога е предоцна“, заклучил изворот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДО КОГА СО ТОЛКУ ПОЧИНАТИ: За изминатите 24. часа во Македонија се регистрирани 404. нови случаи на Ковид 19: ЖИВОТОТ ГО ИЗГУБИЛЕ се 14. лица!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани …