Медведев: „УС Опен е смешка, мислев дека убив некого!“

Рускиот тенисер Данил Медведвед беше елиминиран во полуфиналето на УС Опен откако беше поразен од Австриецот Доминик Тим – 6:2, 7:6, 7:5.
Сепак, Медведев не само што се помири со елиминацијата, туку жестоко ги повика организаторите, а ги спомена и Новак Ѓоковиќ и сè што му се случи на првиот тенисер на светот кога беше дисквалификуван затоа што ненамерно го удри линискиот судија со топка.
„УС Опен е потсмев, го видовме во четвртата рунда“, извика Медведев откако судијата не му дозволи челенџ.
Одговорот на судијата гласеше дека тој предоцна барал челенџ, за Русинот да ја мине мрежата за да покаже каде заврши топката.
Во тоа преминување покрај судијата Медведев додаде: „Зошто? Затоа што не си паметен “, и кога судијата му даде предупредување, следеше лутина.


„Дали УС Опен е смешка? УС Опен е шега, нели? Сите видовме што се случи во четвртото коло. Видовме! Што направив, па го прекршив кодот“, го праша Данил судијата, алудирајќи на она што му се случи на првиот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ.
Кога сфати дека судијата му замерува што ја премина мрежата, Русинот тотално го изгуби компасот.
„Мислев дека убив некого. Извинете, јас бев толку злобен па ја преминав мрежата, мое извинување. Навистина, моето искрено извинување до УС Опен за преминувањето на мрежата. О Боже. Се извинувам и на вас и на судијата. Дали е добро сега? Вие момци едноставно седите таму и не правите ништо“, негодуваше лутиот Медведев.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Златан Ибрахимовиќ си ја отворил душата: „Брат ми почина пред мене“, „Јас сум Швеѓанец но и од мешан брак“

Многумина му се восхитуваат на Златан Ибрахимовиќ поради сето она што го постигна, како и …