(ВИДЕО+ФОТО) КАКВИ ЖИВОТНИ ЖИВЕАТ МЕЃУ НАС: Претепал момче па му ги кршел рацете!

Мирослав Паровиќ, водачот на Народноослободителното движење од Нови Сад, денес објавил подолга снимка од бруталното претепување на еден млад човек пред обложувалница во Нови Сад, која открива нови детали за тоа како младиот човек бил брутално претепан и како му биле скршени двете раце, како и сите актери кои учествувал во неговото тепање, а потоа мирно гледале како И.Ц. ја осакатил жртвата до крај.

Имено, видеото детално прикажува како младиот човек бил брутално претепан и дека неколку лица учествувале во оваа тепачка. Видеото објавено од Паровиќ покажува како осомничениот ја фаќа жртвата за вратот со рацете, но може да се забележи и друг млад човек кој подоцна го влече брутално претепаниот за маицата и го удира најпрво со колено во грбот, а потоа со тупаница во главата.
Додека еден вработен во обезбедувањето се обидува да ги раздели жртвата и сторителот, еден млад човек кој се гледа на почетокот на видеото како ја удира жртвата со колено и тупаница, сега го шутира во главата додека група млади момци немо гледаат сè.

 

Насилството продолжува со тоа што младиот човек во сива маица постојано трча, кога обезбедувањето се обидува да го спречи и го држи настрана, додека првоосомничениот продолжува со брутално тепање, и на крај да го свртил телото на несвесниот млад човек со намера да му ги скрши рацете.

На снимката се бележи и моментот кога еден од работниците на обезбедувањето се приближува до насилникот, но тој за кратко престанува да тепа и му се заканува со прстот, по што тој се повлекува додека другото обезбедување ги турка набљудувачите.
На крајот од видеото, младите мажи се разделуваат, додека жртвата останува да лежи во бесознание.
Според полицијата во Нови Сад, станува збор за човек со иницијали И.К. (1990) година.

По Нови Сад за овој злостор кружат различни приказни и гласини. Значи, постојат две непотврдени верзии за името на насилникот. Според едното, станува збор за Илија К., а според другото за Иван К. Се тврди дека тој е шеф на обезбедувањето во ланецот на познатата обложувалница, но засега не е можно ова да се потврди. Полицијата сè уште трага по првоосомничениот, а дали второосомничениот ќе биде гонет, што јасно се гледа на сликата, засега нема информации.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТАЖНО И БОЛНО – Во Македонија денеска се регистрирани 1288 нови случаи на Ковид 19: Починаа 39. лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани …