(ВИДЕО+ФОТО) ИСКУСТВА: „Престанав да пушам и симнав 40. килограми!“

Потоа започнала редовно да вежба и да ја следи диетата, а една година подоцна е полесна за 40. кг, изгледа и се чувствува подобро од кога било. Таа вели дека денес ја обожава теретаната и често споделува снимки од вежбите што ги практикува.

View this post on Instagram

It’s not the same doing Carribean Dance Party in your backyard. I am missing Marsha and @goodlifeajaxharwood. At least my horrible dancing is only seen by my neighbours now 🤷🏻‍♀️… I do miss being on stage though… (something I never thought I would say) . . . . . #weightloss #weightlosstransformation #calorie counting #caloriedeficit #transformationtuesday #transformation #quitsmoking #goodlifefitness #cardio #cardioworkout #lowcalorie #highprotein #lowcarbrecipes #weightlosssupport #wlscommunity #wlsjourney #wlsbeforeandafter #weightlossbeforeandafter #loveyourself #selfcare #selfcare #healthy #facetoface #facetofacefriday #gym #workout #sweat #cardio #changeyourstory

A post shared by lindsayloses ⬇️ 86 pounds (@viewtothetop) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДО КОГА СО ТОЛКУ ПОЧИНАТИ: За изминатите 24. часа во Македонија се регистрирани 404. нови случаи на Ковид 19: ЖИВОТОТ ГО ИЗГУБИЛЕ се 14. лица!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани …