(ВИДЕО+ФОТО) ИСКУСТВА: „Престанав да пушам и симнав 40. килограми!“

Луѓето кои престануваат да пушат често стравуваат дека ќе добијат на тежина. Сепак, девојката која ја донела таа одлука и помогнала да изгуби дури 40. килограми и покажала дека може да го направи тоа и’ поинаку.
Канаѓанката Линдзи Хана (25) ослабнала 39. килограми од минатата година, а сега откри како нејзината приказна станала вирална, како и нејзините фотографии „пред и потоа“. Најчесто затоа што ова не е само голема физичка трансформација.


View this post on Instagram

I am thankful that I no longer feel the need to hide behind makeup and fake eyelashes. I have embraced my body is so many new ways. Here’s to growth in all aspects of my life #facetofacefriday . . . . . #weightloss #weightlosstransformation #calorie counting #caloriedeficit #transformationtuesday #transformation #quitsmoking #goodlifefitness #cardio #cardioworkout #lowcalorie #highprotein #lowcarbrecipes #weightlosssupport #wlscommunity #wlsjourney #wlsbeforeandafter #weightlossbeforeandafter #loveyourself #selfcare #selfcare #healthy #facetoface #facetofacefriday #gym #workout #sweat #cardio #changeyourstory


A post shared by lindsayloses ⬇️ 86 pounds (@viewtothetop) on


„Никогаш не ме сметаа за дебела, но секогаш чувствував прекумерна тежина. Честопати добивав груби коментари за моето тело и тоа ме доведе до нездрави обиди за слабеење и нарушувања во исхраната“, открила Линдзи.
Таа вели дека и за време на средното училиште немала здрав став кон храната. Од 2011. до 2019. година, поради прејадување, лошо ментално здравје и лекови, нејзината тежина само растела.
„На 24 години ми беше најтешко. Ментално бев многу лошо и пушев повеќе од вообичаено. Знаев дека стареам и морам да променам нешто – или ќе остане така до крајот на мојот живот“, вели тој. И тогаш таа се искршила.

Во февруари 2019. година, таа одлучила да престане да пуши, откако 10. години пушеша по кутија и пол дневно. Таа се здебелила неколку килограми за три недели, но дотогаш веќе имала чувство дека ако успее да се откаже од цигарите, може да успее во сè што сакала да стори.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …