Што на хороскопските знаци им предизвикува стрес: Ова се предизвикувачите за секој знак со кои тешко се бори!

Стрелец
Тие сакаат да бидатзапослени, но мразат кога некој ќе се обиде да ги контролира. Тие би можеле да станат нетрпеливи, а стресот се зголемува кога ќе видат дека работите не одат според планираното.

Јарец
Луѓето родени во овој знак сакаат да држат сè под контрола, а најмногу мразат кога некој ќе им скрие нешто. Иако можеби не го покажуваат тоа, ваквите ситуации им создаваат стрес.


Водолија
Водолијата често се сомнева во себе иако е еден од најинтелигентните знаци. Затоа не им е лесно да се справат со стресот.

Риби
Рибите не можат да се воздржат од стрес поради грешки во минатото. Бидејќи се многу емотивни, Рибите се под стрес дури и кога нивните најблиски минуваат низ неволји.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ако најдете ПАРИ на улица, не ги земајте: Ова е причината!

Според верувањето на фенг шуи, постојат работи кои не треба да ги внесуваме во куќата …