Што на хороскопските знаци им предизвикува стрес: Ова се предизвикувачите за секој знак со кои тешко се бори!

Лав
Кога доминантниот Лав ќе почувствува дека работите излегуваат од контрола, тогаш тој паѓа во стрес од кој тешко може да излезе.
Лавовите се многу љубезни, но не можат да поднесат да не ја контролираат ситуацијата.

Девица
Девицата лесно ја губи контролата и станува нервозна во моментот кога ќе влезе во конфликт со некого затоа што сака да биде во право и да го преземе водството.


Терезија
Терезиите сакаат да ги задоволуваат другите, па затоа не сакаат конфронтација. Тие трошат премногу време размислувајќи дали да се спротивстават на луѓето што им прават неправда или едноставно да молчат. Тие не сакаат да повредуваат никого и затоа се двоумат.

Скорпија
Скорпиите не им веруваат лесно на луѓето затоа што се плашат од предавство. Потребно им е повеќе време да стекнат доверба, па дури и кога тоа ќе се случи, за нив е стресно да ги искажат своите чувства и мислења.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Златен ретривер ги видел патките и скокнал во водата зад нив, сцената е урнебесна…

ОНА што започнало како лесна прошетка за ова куче брзо се претворило во повозбудлива игра …