(ВИДЕО) СРАМОТА: Се појавила уште една СНИМКА која докажува дека Новак Ѓоковиќ НЕ Е ВИНОВЕН!

Пораки на подршка на Ѓоковиќ му пристигнуваат од сите страни…
По скандалозната одлука за дисквалификација на најдобриот СВЕТСКИ тенисер Новак Ѓоковиќ од УС Опен, јавноста е револтирана!
Пораките за поддршка на Ѓоковиќ пристигнуваат од сите страни, како од Србија, така и од целиот свет, а сега се појави видео кое несомнено му користи на најдобриот светски тенисер, и ја докажува неправдата што му е направена.
Имено, линиската судијка Лора Кларк, која ја одигра својата улога, но која сепак успеа да застане на патот до победата на Новак Ѓоковиќ, беше погодена во вратот, но тоа не беше сторено во „момент на бес“ од страна на тенисерот, за што дисквалификацијата би била оправдана.
Дека Ѓоковиќ немал намера да го повреди судијата на кој било начин, како и дека не реагирал налутено или ја злоупотребил топката, докажува една од камерите што служи за системот „Соколово око“. Погледнете го видеото:


 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ДЕЗЕН НА АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ – Џорџина предизвикала дебата поради овој фустан: „Кардашијанка барем ги троши своите пари, а не на Роналдо“

И’ додека Кристијано Роналдо моментално минува низ најтурбулентниот период во кариерата, поради кој неодамна се …