(ФОТО) ГОЛЕМ ЗАВОДНИК – Франо Ласиќ (66) и 30. години помладата уметничка Милена чекаат бебе

Актерот и музичар поради младата актерка сè уште живее на релација Хрватска – Србија, а во последно време се занимава со хуманитарна работа.
Големиот заводник, актер и музичар Франо Ласиќ (66) уште еднаш ќе ја игра улогата на татко. Неговата сопруга Милена Матиќ (36) ги објави среќните вести на социјалните мрежи. Имено, таа сподели фотографија со своите придружници на која гордо го истакнува трудничкиот стомак.
„Инспирацијата доаѓа во текот на деновите на бременоста“, напишала актерката во описот на фотографијата.

View this post on Instagram

Navire inspiracija u trudničkim danima ❤😊

A post shared by Milena Lasić (@milena.lasic) on

Двојката се венчал во 2015. година. Пред да го кажат судбоносното „да“, Франо и Милена биле две години во врска.
Актерот и музичар поради младата актерка сè уште живее на релација Хрватска – Србија, а во последно време се занимава со хуманитарна работа.
Ласиќ и неговата прва сопруга Маја Никшиќ го имаат синот Јанко (38) и останале во добри односи. После тоа, во 1983. година, тој се ожени со Лилjана од Белград. Бракот завршил после само 21. ден и тие повеќе не се во контакт. Тој се ожени со Жива Ступник во 1993. година и тие ги имаат ќерката Лина (24) и синот Лука (21).

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Будвигов крем: Појадок кој спречува појава на бројни болести

Германската биохемичарка Јохана Будвиг открила начин за откривање на маснотии во крвта, ја сфатила важноста …