Докажано ги уништуваат дури и клетките на рак: 6. неверојатни лековити својства на модриот патлиџан

Јадете модар патлиџан секој ден и гледајте какви промени ви се случуваат во телото
Модриот патлиџан потекнува од Индија, се консумира со години, а по остатокот на Азија започна да се одгледува и во Европа.
Сортите на модри патлиџани имаат плодови со тежина до еден килограм, а има и неколку видови од кои најлековит е синиот модар патлиџан.
Свежиот модар патлиџан во 100 грама има само 24 калории, тој е богат извор на влакна, особено целулоза, која е добра за варење, како и витамини Б1, К, Ц, А и фолна киселина.
Модриот патлиџан е богат со протеини, така што може да се користи и како замена за месо.
Го забавува растот на клетките на ракот и го штити срцето
Најмоќното својство на модриот патлиџан е заштитата на организмот од слободните радикали. Неговата кора содржи антиоксиданс насунин, а ги штити клетките од уништување и ги елиминира слободните радикали и влијае на исфрлање на вишокот железо од телото. Тоа е насунин кој влијае на спречување на кардиоваскуларни болести, како и на превенција од рак.
Студија објавена во 2005 година во списанието Journal of Agricultural and Food Chemistry потврдува дека насунинот ефикасно го спречува процесот на ангиогенеза (развој на нови крвни садови од постојните) и со тоа помага да се потисне ширењето на туморските клетки.

Според истражувањето на Министерството за земјоделство на САД, хлорогената киселина содржана во модриот патлиџан е одличен сојузник во борбата против слободните радикали кои предизвикуваат рак.
Лечи проблеми со варењето
Се верува дека токму поради горчливиот вкус, модриот патлиџан има корисен ефект врз олеснување на грчевите во стомакот и слични проблеми со варењето.
Го намалува холестеролот и е исклучително корисен за дијабетичарите
Модриот патлиџан има низок гликемиски индекс и затоа е многу поволна храна за дијабетичарите, додека хлорогената киселина, која исто така има антиоксидативно дејство, помага во намалување на нивото на лош холестерол.
Исто така, ја регулира телесната тежина
Модриот патлиџан е зеленчук со мала содржина на јаглени хидрати, не содржи маснотии и има само 24 калории во 100 г. Богат е со растителни влакна, поради што придонесува за чувство на ситост. Според некои истражувања, хлорогената киселина присутна во овошјето ефикасно придонесува за намалување на масните наслаги.
Ова се предностите што го прават одличен сојузник во борбата против вишокот килограми.
Еве како да откриете дали модриот патлиџан е зрел:
При избор на модар патлиџан, обидете се да го исцедите – ако кожата се врати на своето место, тоа значи дека е зрел, а ако остане вдлабнатина, не е. Да се ​​чува на температура од околу 10 степени.
Можете да го неутрализирате горчливиот вкус на модар патлиџан со употреба на сол пред да готвите. Исечете го модриот патлиџанот до посакуваната големина, а потоа посолете ги парчињата и оставете ги да отстојат 30 минути.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 2. РЕЦЕПТИ ЗА ВИКЕНД КОЛАЧИ: Минимално време во кујната за максимално уживање!

Пред нас е викенд и можноста за подготвување колачи. Ако сакате помалку да бидете во …