(ВИДЕО) Новиот филм на „Дизни“ е најдобрата работа што се случила во 2020

Новиот филм за суперхерои на „Дизни“, „Free Guy“ („Слободен човек“) со Рајан Рејнолдс и Џоди Комер во главните улоги е најдоброто нешто што се случи во 2020 година.
Иако првично требаше да излезе на почетокот на јули оваа година, премиерата на оваа смешна акциона комедија е одложена за декември годинава.
Филмот го следи Рајан Рејнолдс кој одеднаш станува дел од виртуелна видео игра и за разлика од сите негативци во неа, тој станува опасен, слободен и добар лик. Интересна е и неговата необична врска со Џоди Комер, ѕвездата на серијата Kill Yves, која станува негов главен придружник во филмот.
Подолу можете да го погледнете трејлерот за филмот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Актерката од филмот Gone Girl починала откако ја удрил електричен ромобил

Актерката Лиса Бејнс почина по несреќата во Њујорк. Имаше 65 години. Актерката ја удрил возачот …