(ВИДЕО) БЕЗ ОПУШТАЊЕ ВО КАРАНТИН – Глумицата Кајли Куоко покажала како изгледа домашниот тренинг со сестрата Бријана

Актерката Кејли Куоко не дозволила да се опушти во карантин и да не биде корисна, па решила да помине времето тренирајќи.

Во новиот пост на Инстаграм им покажала на обожавателите како изгледа нејзиниот тренинг дома со нејзината сестра Брајан Куоко.
„Голем дел од карантинот беше за одржување на формата и подготвување за враќање на работа. Благодарност до Рајанун Соренсен, мојот неверојатен тренер што ме одржуваше во форма, и мојата луда убава сестра Бри Куоко што ми беше партнер за тренинг”, напишала Куоко на Инстаграм.

Кајли го документирала целиот свој тренинг на повеќе слики. На првата слика, таа има појас на отпор околу половината што го држи нејзиниот тренер, Рајан Соренсон. Другите вежби вклучуваат чекори и сквотирање, работа на рамнотежа со едната нога, трчање …, пишува Man’s Health.
Куоко отсекогаш била љубител на вежби, но практикува и јога.

„Ако се бавам со јога, се обидувам да го сторам тоа неколку пати во текот на неделата“, рекла еднаш актерката, додавајќи дека кога вежба, сака да се фокусира на нозете и долниот дел од телото.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО – Никол во 52. година изгледа ФАНТАСТИЧНО: Бруталните СТОМАЧНИ МУСКУЛИ и СОВРШЕНАТА ЛИНИЈА ги има благодарение на оваа НАВИКА!

Таа ја знае тајната за убавиот изглед Кој би рекол дека оваа жена има 52. …