(ВИДЕО)Чистач на прозорци сретнал неочекувано суштество од другата страна на стаклото

Златниот ретривер Арни живее во стан во Њујорк и поминува многу време гледајќи низ прозорецот. Неодамна, така, се сретнал со чистач на прозорци, а снимката од нивната средба станала вирална.
Имено, чистачот на прозорци дошол и до станот на Арни, а ова куче се израдувало на посетителот. Арни веднаш ја грабнал првата играчка и почнал гордо да ја покажува и мавта со опашката.
Човекот сфатил дека кучето е воодушевено, затоа го поздравил и продолжил да работи.

Видеото е објавено на Инстаграм профилот на ова весело куче, а на него наишол и чистачот на прозорци.
“Еј, тоа сум јас! Благодарам за снимката, кучето е одлично”, порачал мажот по име Рафаел.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НАСЛОВНА СТРАНИЦА КОЈА КРЕНА ПРАШИНА: Синди Крафорд (55) позирала за Вог – без облека!

Насловната страница на списанието „Вог“ е украсена со нејзин портрет со нагласена фризура, но една …