Зошто ленот е број 1. ако сакате да ослабнете: Сите рецепти за слабеење на едно место!

Ги нормализира хормоните, го намалува вишокот тежина, го подобрува дигестивниот тракт
Лененото семе има моќни здравствени придобивки! Затоа, тоа е исклучително ценето.
Лененото семе има корисен ефект врз дигестивниот тракт, го намалува апетитот, а со тоа и тежината. Целосно ленено семе или брашно е целосно безопасно и ги чисти цревата како метла, отстранувајќи ги масните наслаги од желудникот.
Ленено семе – општи принципи на варење
За подготовка на порција од ленено семе се користат два начина:
чај од лен или инфузија од цели зрна
Ленено брашно измешано со вода или кефир.
Ленено семе дава лигава, прилично густа конзистентност. Отсуството на скроб ја зголемува предноста на ова семе, и ако сакате да го подобрите вкусот на пијалокот, на ленот додајте: овес, брусница, мајчина душица, јаболка или други бобинки и овошје.
Ленено семе во термос
Овој лек е добар за болести на желудникот и цревата, поврзани со оштетување на мукозната мембрана.
Подготовка: Измешајте лажица ленено семе со две чаши врела вода. Ставете го сето тоа во термос, покријте го и оставете го да отстои 8. часа. Најдобро е семето да се подготви навечер и да се пие наутро.
Се пие на следниот начин: се цеди и се пие половина чаша 4. пати на ден, 30. минути пред оброк. Користете го ова 10 дена.


Ленено семе за чистење на цревата – детоксикација
Вака подготвениот лен ги чисти токсините од телото, го зајакнува имунитетот и ги исфрла токсините од цревата. Овој пијалок помага при слабеење, бидејќи природно чисти сè од цревата, го решава проблемот со запек, а надуеноста исчезнува.
Полијте една лажица ленено семе со половина литар врела вода, а потоа вратете сè да врие околу 10 минути. Исцедете го и пијте го овој пијалок.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО – Никол во 52. година изгледа ФАНТАСТИЧНО: Бруталните СТОМАЧНИ МУСКУЛИ и СОВРШЕНАТА ЛИНИЈА ги има благодарение на оваа НАВИКА!

Таа ја знае тајната за убавиот изглед Кој би рекол дека оваа жена има 52. …