(ФОТО) НОВО ПОГЛАВЈЕ – Меган и Хари нашле работа: Потпишале договор вреден 150. милиони долари

Меган Маркл и принцот Хари конечно најдоа работа, во иднина ќе работат на документарни филмови, документарни серии, играни филмови и програми за деца за Нетфликс, со кои потпишаа договор вреден 150. милиони долари.
„Нашиот фокус ќе биде насочен кон создавање содржина што информира, но исто така дава и надеж“, рекол поранешниот кралски пар.


View this post on Instagram

😍😍 @meghanmarkle_official — “The Duke and Duchess of Sussex have founded a yet-to-be-named production company and signed a multiyear deal with Netflix, which will pay them to make documentaries, docu-series, feature films, scripted shows and children’s programming. Harry and Meghan may appear on camera in documentary programming. But she has no plans to return to acting, according to a representative. “Our focus will be on creating content that informs but also gives hope,” the couple said in a statement. “As new parents, making inspirational family programming is also important to us.” They added that Netflix’s “unprecedented reach will help us share impactful content that unlocks action.” Their productions will be exclusive to Netflix, which has 193 million subscribers worldwide.” Can’t wait 😍 @netflix


A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) on

Што се однесува до постојаните прашања во врска со можното враќање на војвотката на малите или кино-екраните, сè уште нема разговор за тоа, иако не е исклучено таа да се појави со сопругот во една од споменатите емисии зад кои ќе стои.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …