(ВИДЕО) ЧИСТЕЊЕ ДОМА – АЛКОХОЛНИОТ ОЦЕТ има најмалку 10. примени во домот!

Купувањето различни средства за чистење за различни површини го прави средувањето и чистењето на домот комплицирана работа.
Да се ​​купи голем број средства за чистење, особено кога се наменети за различни површини, бара многу енергија и пари. Наместо тоа, посегнете по еден производ што можете да го најдете во вашата кујна и исчистете го вашиот дом за само неколку минути.
Измешајте алкохолен оцет, вода и детергент за миење садови и вашиот дом ќе блесне
Истурете алкохолен оцет во шише со прскалка, разредете го со вода и додајте детергент за миење садови во смесата. Ова е најдобрата комбинација и најкорисното средство за чистење на целата куќа.

Овој препарат ќе ве ослободи од непријатни мириси, особено од непријатни мириси кои доаѓаат од одводите во домот или вашето домашно милениче извршило нужда на едно од вашите омилени парчиња мебел. Сето ова, па дури и многу повеќе апликации дома, ќе има единствена мешавина со алкохолен оцет.
Подолу донесовме видео каде ќе видите 10. начини на кои можете да комбинирате алкохолен оцет со други намирници, што ќе направи куќата да блесне со едноставно бришење на површините.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) 5. напитоци кои се пијат пред спиење: Додека спиете, црниот дроб се чисти, килограмите се топат, телото се подмладува!

Овие производи совршено го чистат црниот дроб и ги топат масните наслаги. За да го …