(ВИДЕО) „ПОТОЧИЊА 2020“ како ТВ издание: Нови хит песни за најмладите!

Корона вирусот е причина најмалечките својот омилен фестивал да не го гледаат во живо туку како ТВ издание…
За жал, пандемијата придонесе многу културни манифестации да не се одржат како досега, но ете организаторите на „Поточиња“ се снашле и се решиле на ТВ издание, а се’ со цел да не ги разочараат најмладите…
Подолу можете да ги погледнете и преслушате годинешните песни кои беа изведени на „Поточиња 2020“

1. АЈДЕ ДЕЧИЊА – http://y2u.be/XyblK_4SuvA


2. ФАМИЛИЈА ЕШКОВЦИ – http://y2u.be/0SFF2oMXFl8

3. КОГА СИ МАЛ – http://y2u.be/PWhrCBlUQU0


4. ГЛУВЧЕТО ИЦКО ВО МЕКСИКО – http://y2u.be/hcOXFKbCrLQ

5. ВСЕЛЕНСКИ БРОД – http://y2u.be/Fd4_lBnRUTs

6. САМОВИЛА – http://y2u.be/wMmWIw8D6sI

7. ЕДЕН МАЧОР СИВ – http://y2u.be/W6HaPJreQ6Y

8. КУВАР ЗАЈКО – http://y2u.be/Pz0cjgAcGEw

9. БЕНД – http://y2u.be/zyu5QBCM4Lw

10. ДВЕ ДРУГАРКИ – http://y2u.be/Y30UKaCA-Qg

11. МНОГУ ЧЕСТА ГЛЕТКА – http://y2u.be/6gKKqgYCzTk

12. СЕКОЈ ДА СЕ ХРАНИ ЗДРАВО – http://y2u.be/yP6Vxbk3_TQ

13. ЈАНУАРИ – http://y2u.be/_oYP5cJchkI

14. СЛОЖНО ДА ЗАПЕЕМЕ – http://y2u.be/V4LwI2e2TAg

15. ЕГИПЕТ – http://y2u.be/vdUMtHkj2p8

Поки: Мартин Јорданоски Сценарио: Оливер Пап и Мартин Јорданоски

Видео Анимација: DiArt Bar Creative and Animation Studio – https://www.youtube.com/user/966dico

ТВ Екипа: Ристе Пејовски, Дејан Младеновски, Иво Ангеловски и Владо Младеновски

Видео снимање: Студио “Алшар” и Градски парк Скопје

Аудио снимање: Студио “ПАП”

Музички продуценти: Ивица Јанкуловски, Мирослав Пап и Оливер Пап

Извршни продуценти: Мирослав Пап и Оливер Пап

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Андреа се надева дека ќе ја претставува нашата земја на Евровизија со Circles

Circles се вика песната на Андреа која влезе во најтесниот круг од 6. песни за …