(ВИДЕО) Нема да верувате што се’ може да се смести во стан од 24. квадратни метри: Овој човек е генијалец!

Ако сте сопственик на мал стан, не очајувајте – само ви треба идеално решение за да го направите вашиот животен простор функционален
Архитектот Никола Агиус создал цела низа различни простори, сите во микро стан од 24. квадратни метри. Со специјална техника направил кујна што се преклопува како кутија со алатки.
Разделувајќи ја кујната, дневната соба, спалната соба и бањата, Никола го направил овој мал стан не само функционален, туку и убав. Видете и самите!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Твоето лудо срце: Потресна порака на синот на Ѓорѓе Марјановиќ

Легендата на југословенската поп музика, Ѓорѓе Марјановиќ, почина на 89-годишна возраст, на 15. мај оваа …