(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – МАЈКА (23) ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ХОТЕЛОТ! Само легнала во креветот – ја пронашла СЕСТРА И! Трагедијата ја открила сестрата

Ејми Конор (23) е пронајдена мртва во хотел на Ибица откако се вратила од базенот во хотелска соба. Таа се истуширала и легнала, а нејзината сестра не нашла знаци на живот откако влегла од терасата. Тони била шокирана од глетката и вели дека во последните недели доживеале кошмар, бидејќи нејзината сроднина, Калија, ја изгубила својата мајка.
Тони вели дека добила над илјада пораки за поддршка преку социјалната мрежа Фејсбук. Двете сестри, кои биле на семејно патување со Ејми, планираат починатата сестра да ја однесат во розов ковчег украсен со дијаманти на кој ќе биде врежано „Принцезата“. Тони моментално ја чува својата мала внука, а таа за британските медиуми за трагичниот настан изјавила:


Gepostet von Amy Connor am Sonntag, 12. Januar 2020

„Бевме на базен, па по некое време се вративме во собата. Ејми отиде под туш, а потоа си легна. Излегов и седнав на терасата да јадам свежо и разладено овошје, а таа сè уште беше во кревет. За мене немаше смисла, па влегов да погледнам и бев шокирана“, раскажува низ солзи Тони и продолжува да го опишува враќањето дома. Тони опишува дека персоналот на хотелот бил неверојатен и сторил се што може за да ги врати што побрзо дома:


Gepostet von Amy Connor am Sonntag, 12. Januar 2020

„Им ја дадов мојата картичка за да можат да ми издадат фактура и реков дека не ме интересира колку чини, затоа што сакам само што побрзо да се вратам дома“, додала таа. Менаџерот на хотелот им понудил да прелетаат над Лондон и да платат за нивниот ноќевање, но тие не го сакале тоа, тие само сакале да се вратат дома. Тони ја опишала својата сестра како многу пријатна, љубезна и драга личност, која луѓето ја засакале на прв поглед.

Gepostet von Amy Connor am Freitag, 14. Februar 2020

Ејми зад себе ги оставила својата ќеркичка, како и нејзините родители, три сестри и брат. Ејми, Тони и Џен биле толку приврзани што секој ден имале разговор преку камера.
Девојките ќе го носат ковчегот и ние сакаме да и направиме најдобро можно збогување. Ејми ќе почива на гробиштата Баливилан Портуш. Наместо цвеќе, ќе има донација за фондацијата Кевин Бел.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 21.10.2021: Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, задржете го вниманието на саканата личност…

Овен Љубов: Треба подобро да ги усогласите мислите и чувствата, со цел да го зачувате …