Што од 2. септември ни донесува полната Месечина во Риби?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Месечината во Риби е малку романтична, но и емотивна, така што сите наши чувства ќе бидат пренагласени. Во зависност од знакот, сите ќе го доживееме неговото влијание поинаку, но сигурно е дека на Рибите, Девицата, Стрелецот и Близнаците ќе им биде најтешко.

Овен
Вие сте ментално нестабилни и не можете да се поднесете самите себе. Ќе биде чудно за вас да почувствувате толку многу емоции одеднаш. Ќе дознаете една тајна.

Бик
Ова е периодот во кој вашите пријатели ќе го покажат своето вистинско лице. Не е време за илузии, туку реално гледање на фактите.

Близнаци
Криза на работа и чувство на неподносливост. Ништо не е како што мислевте дека ќе биде.

Рак
Потреба за долго патување и да се биде покрај вода. Водата ќе ги излекува сите ваши емотивни кризи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …