(ФОТО) Шерон Стоун порачала: „Мојата сестра е конечно негативна на корона – ја победи таа битка!“

Холивудската sвезда Шерон Стоун на својот Твитер откри дека нејзината 59-годишна сестра Кели е конечно негативна на коронавирус откако била хоспитализирана.
“Мојата сестра и нејзиниот сопруг конечно се негативни за коронавирус по прв пат. Вашата љубов и поддршка доведоа до промени во политиката”, напишала актерката на Твитер.
Актерката на 15 август откри дека нејзината сестра Кели Стоун и сопругот Брус Сингер се наоѓаат во болница поради коронавирус, пишува People.

Подоцна Шарон сподели видео од сестра во кое рече дека се бори за здив.
“Ве молам да знаете дека ова е реално. Ве молам направете го тоа за луѓето што ги сакате, тестирајте се, носете маски. Никогаш, никогаш не сакате да се чувствувате така”, рекла Кели додека водеше битка против круната во болницата.
Во претходното видео, актерката откри дека нејзината сестра се бори и со лупус.
Таа исто така изрази фрустрација од недостатокот на достапни тестови во Монтана, каде живеат Кели и нејзиниот сопруг.

“Мојата сестра нема силен имунитет, а деновиве одеше само во аптека. Во нејзината земја луѓето не се тестираат ако немаат симптоми на инфекција, а резултатите од тестовите се чекаат пет дена. Може ли да се соочите со оваа болничка соба? Носете маски! За себе и за другите луѓе“, напишала Стоун под серијата фотографии од болничката соба каде што била нејзината сестра.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Будвигов крем: Појадок кој спречува појава на бројни болести

Германската биохемичарка Јохана Будвиг открила начин за откривање на маснотии во крвта, ја сфатила важноста …