(ФОТО) Фармерки кои ќе бидат хит на есента

Добрите фармерки се основа на секоја гардероба и клучно парче за есенските аутфити – проверивме кои модели ќе се носат во сезоната што следи.
Модните ревии на колекциите за сезоната есен/зима донесоа неколку возбудливи трендови кога станува збор за фармерките – се враќаат силуетите и кроевите од осумдесеттите години, како и темните фармерки.
Фармерките можат да се комбинираат со скоро сите други парчиња од гардеробата, па затоа се парче во кое многу жени се задоволни да инвестираат.
Секој од нас има модел што му одговара најдобро, но секогаш треба да експериментираме – што е најдобро да се направи со пробување на некои од водечките трендови на сезоната и да видиме дали ни одговара.
Еве неколку модели на фармерки кои ќе доминираат оваа есен.

Широки, ѕвонести фармерки
Намалувањата на седумдесеттите години не престануваат да живеат – така, оваа сезона, тренд е sвонест крој на џинс, кои се со висок струк и со широки ногавици. Поврзете ги со парчиња земјени тонови, за совршено да го предизвикаат духот на оваа ера.

View this post on Instagram

🤍 #widejeans #2020 #beyourself #fashion #style

A post shared by K (@___larsen) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Чудесен ПАШКАНАТ: Се користи во народната медицина уште од античко време, а неговата арома го подобрува секое јадење!

Билката пашканат е исклучително здрав бел корен. Тој е многу ароматичен, па затоа е ценет …