(ФОТО) Адел во бикини покренала лавина од омраза на Инстаграм

Пејачката Адел продолжува да ја промовира својата нова, витка фигура, со фотографии на Инстаграм и никако не сфати дека луѓето секогаш можат да најдат нешто за што ќер ја прозиваат. Во овој случај, тие дури и не можат да одлучат што ги мачи повеќе – нејзината фризура, бојата на бикинито или промената на имиџот.

Адел сакаше да го одбележи карневалот во Нотинг Хил со фотографија на Инстаграм, кој беше откажан оваа година поради пандемијата на коронавирусот. На сликата е прикажан горниот дел од бикини со знамето на Јамајка, јака направена од жолти пердуви, златен ланец и хеланки, а таа ја врзала косата во бмалечки пунџички.

Не чекала долго за реакции – на многумина не им се допаднал изборот на фризура и бикини, бидејќи во тоа „препознале“ некои други мотиви на популарната пејачка.
Веднаш ја контактирале нејзините придружници кои тврдат дека фризурата е несоодветна бидејќи е заштитен знак на Афроамериканците ширум светот. Некои дури отишле дотаму што почнале да и велат дека Адел на тој начин сака да добие симпатии на сметка на Афроамериканците.
Од друга страна, фановите застанале во нејзина одбрана, со објаснување дека Адел сакала да ја покаже својата нова фигура со фотографијата откако изгубила дури 45. килограми. Други велат дека Адел не личи на себе, и ги споредувале нејзиниот нов изглед и имиџ со Кети Пери.
Дискусијата за „проблематичниот“ стајлинг на социјалните мрежи сè уште трае, а Адел можела да се потсети колку е лесно всушност да ја испровоцираат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Милка тарт: Чоколадно задоволство готово во момент!

Комбинација на лешници и чоколадо која одзема здив… Состојки: 200 г мелени бисквити 100 г …