(ВИДЕО) Ѓоковиќ ја подржал шпанската тенисерката во борбата за живот

Новак Ѓоковиќ испратил порака за поддршка на Карла Суарез Наваро, тенисерка која води животна битка.
Шпанска тенисерка која страда од Хочкинова болест, малигно заболување, испратила видео порака од болницата: „Трпението и самодовербата ме водеа низ мојата кариера. Не е наједноставен ривал, но ќе дадам се од себе “.
Новак Ѓоковиќ одговорил на снимката на Карла Суарез Наваро.
„Карла, ти си борец и не се сомневам дека ќе го надминеш ова. Остани позитивна и врати се наскоро. Ти посакувам многу среќа“, и порачал првиот тенисер на светот на 71. та тенисерке преку Твитер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Надал и Циска: Се’ скриле освен причината зошто немаат деца!

Рафаел Надал и Циска Перелјо внимателно ја криеја својата приватност, но во последните неколку години …