(ВИДЕО) Се’ подготвил за да го заврши животот: Кога видел што му носи кучето, почнал да плаче!

Кога 25-годишниот Бајрон ги изгубил работата и девојката, паднал во тешка депресија.
Мислел дека никогаш нема да излезе од тоа. Тој не можел да најде мотивација и надеж дека за да го продолжи својот живот.
Една вечер, решил да си го одземе животот. Во тој момент, тој не можел да види друго решение за да се извлече од страдањата што го совладале.
Врзал јамка и се спуштил во приземјето за да му напише проштална порака на своето семејство. Кога завршил со пишувањето, го виде своето куче и верниот пријател Геа како во устата држи јаже со кое планирал да се обеси.
На почетокот, Бајрон помисли дека Гео само сака да си игра. Меѓутоа, кога сакал да го земе јажето, Гео едноставно не сакал да го пушти. Кучето било тврдоглаво и упорно. Кога конечно успеал да го земе јажето, тоа било излитено на повеќе места.
Во тој момент, тој сфатил за што се работи. Поради ова драго куче, Бајрон се премислил. Тој одлучил дека вреди да се живее и започнал со терапии за справување со депресијата.
Неколку месеци подоцна го потресла нова катастрофа. Гео се разболел од рак, како резултат на што починал.
Во чест на своето куче и прекрасен пријател, Бајрон се труди секој ден да живее исполнет и среќен живот. Како што и самиот рекол, да не беше Геа, тој немаше да биде жив денес. Тој му го должи својот живот и сега има обврска да го живее во потполност, во чест на својот прекрасен пријател.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …