(ФОТО) Сара Хардинг во потресна објава: „Имам рак на дојка!“

Пејачката Сара Хардинг, поранешна членка на групата „Girls Aloud“, по долга пауза се вратила на социјалните мрежи, со шокантни вести – во моментов се соочува со рак на дојка, кој, како што рекла, се шири сè повеќе.
„Здраво на сите, се надевам дека сте добро и безбедно во овие неизвесни времиња. Веќе подолго време не објавував ништо и би сакала да им се заблагодарам на сите што ме повикаа да видам дали сум во ред, навистина ми значи многу. Мислам дека сега е вистинското време да откриеме што се случува. Нема лесен начин да ви го кажам ова“, започнала таа.
„На почетокот на оваа година, ми беше дијагностициран карцином на дојка, а пред неколку недели добив ужасна вест дека болеста започнала да се шири и на други делови од телото. Во моментов одам на хемотерапија и се борам колку што можам. Јас разбирам дека е шокантно да се прочита вакво нешто на социјалните мрежи, но минатата недела се појави веста дека сум видена во болницата, па мислам дека е време луѓето да дознаат што се случува “.
Потоа им се заблагодарила на семејството и пријателите кои се со неа, како и на лекарите и медицинскиот персонал.
„Давам се од себе да останам позитивна. Ќе ве известувам за тоа како се одвиваат работите. Во меѓувреме, се надевам дека ќе го почитувате моето барање за приватност во овие тешки времиња“, заклучила таа.

View this post on Instagram

Hi everyone, I hope you are all keeping safe and well during these uncertain times. I’ve not posted on here for so long, thank you to everyone who has reached out to check in on me, it really does mean a lot. I feel now is the right time to share what’s been going on. There’s no easy way to say this and actually it doesn’t even feel real writing this, but here goes. Earlier this year I was diagnosed with breast cancer and a couple of weeks ago I received the devastating news that the cancer has advanced to other parts of my body. I’m currently undergoing weekly chemotherapy sessions and I am fighting as hard as I possibly can. I understand this might be shocking to read on social media and that really isn’t my intention. But last week it was mentioned online that I had been seen in hospital, so I feel now is the time to let people know what’s going on and this is the best way I can think of to do so. My amazing mum, family and close friends are helping me through this, and I want to say a thank you to the wonderful NHS doctors and nurses who have been and continue to be heroes. I am doing my very best to keep positive and will keep you updated here with how I’m getting on. In the meantime I hope you’ll all understand and respect my request for privacy during this difficult time. Sending you all so much love….xx

A post shared by Sarah Harding (@sarahnicoleharding) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сте ИЗГОРЕЛЕ на сонце? Еве што да направите кога кожата после сончање ќе почне да ви се лупи!

Важно е редовно да користите крема за сончање и да избегнувате изгореници. Секое лице барем …