(Рецепт) Идеја за најбрз ручек: Тестенина со шунка од рерна

Состојки:
– 300 гр тестенини (по избор)
– 1 кисела павлака
– 250 мл павлака за готвење
– 200 мл млеко
– 100 гр рендан кашкавал
– 150 гр шунка
Подготовка:
Сварете ги тестенините во солена вода. Кога се готови – ал денте, исцедете го.
Измешајте сè во огноотпорна чинија и ставете во рерната загреана на 180 степени, да се пече, 20. до 25. минути.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве кои се симптомите на најчестите форми на деменција

ИМА дури 200 различни форми на деменција, а четири се најчести кај пациентите. Деменцијата е …