(ФОТО) Модните стручњаци пресудиле: Ова ќе биде водечка боја на есенската сезона!

Оваа нијанса одлично му стои на секого
Според модните експерти, беж ќе биде апсолутен есенски хит. Секоја дама со стил ќе мора да има барем неколку парчиња од оваа нијанса или инаку начин нема да биде во тренд.
Беж стана многу популарна во текот на минатата година, и нема да ја изгуби својата популарност за време на есента. Трендсетерките и дизајнерите се согласуваат, ако требаше да изберат само една боја за сезоната на есен, тогаш дефинитивно ќе беше оваа неутрална.
Добра и ефикасна е од неколку причини. Како прво, на сите изгледа одлично, без оглед на бојата на вашиот тен и коса, и второ, многу лесно се комбинира со сите други бои.

Експертите советуваат да изберете класични парчиња како палто, мантил, торба или квалитетен џемпер во оваа боја, за да можете успешно да ги надградите своите стилови и да направите интересни комбинации.
Еве неколку примери како да направите одличен аутфит со беж во главната улога:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …