(ВИДЕО) Татко и бил СЕРИСКИ УБИЕЦ а таа е една од НАЈМИСТЕРИОЗНИТЕ жени на светот!

Еден од најозлогласените сериски убијци на сите времиња, Тед Банди, е главна тема на документарците во последно време. Прво Амазон го сними Falling for a Killer, а потоа Netflix се справи со тоа во Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes.
Првиот е раскажан од гледна точка на неговата поранешна девојка Елизабет Клоефер и нејзината ќерка Моли, додека вториот се врти околу снимките снимени од репортер, кој разговарал со Банди за време и по судењето.

loading...

Иако Бунди бил татковска фигура во животот на Моли, таа не е негово биолошко дете. Помалку е познато дека тој навистина имал биолошка ќерка. Иако сексуалните односи биле забранети додека се чекала смртна казна во затвор, тој и неговата тогашна девојка Карол Ен Боун успеале да ги заобиколат правилата и од тие средби се родила ќерката на Банди, Роса.
За неа скоро ништо не се знае, освен дека е родена во 1981. година.
Карол Ен Боун и Банди се запознале во 1974. година додека двајцата работеле во Министерството за вонредни состојби во Вашингтон. Тој и помогнал да најде неколку девојки, за кои тој веќе знаел дека се мртви затоа што ги убил.


„Веднаш ми се допадна, брзо се согласивме“, рекла таа подоцна.
„Тој се чинеше како срамежлива личност која крие многу под површината. Тој беше подостоинствен и повоздржан од повеќето момци во канцеларијата“, додала таа.
Кога бил уапсен за серија убиства, таа останала со него, го посетувала во затвор, му давала пари и помогнала во планирањето на неговото бегство. Таа дури и се преселила во Флорида за да биде поблизу до него за време на судењето, и таа беше еден од главните сведоци. На крајот од нејзиното сведочење, тој јавно ја запросил, а потоа и се оженил со неа.


Во октомври 1981. година, Керол ја родила нивната ќерка, а подоцна рекла дека на обезбедувањето едноставно не им била грижа дека имаат секс во затвор.
„Не фатија неколку пати“, рекла таа.
Таа била искрено убедена во неговата невиност, а кога тој пред погуибувањето се’ признал, таа се чувствувала „длабоко предадено“. Иако ја повикал пред егзекуцијата, таа го одбила неговиот повик и потоа со малечката се преселила во Вашингтон.
Денес 37-годишната Роса, наводно, користи лажно име за да избегне да ја поврзуваат со нејзиниот татко.
„Слушнав дека е слатка и интелигентна жена, но немам претстава каде живеат денес таа и нејзината мајка. Тие минале низ доволно болки“, рекла авторката на книгата „The Stranger Beside Me “ (Странец покрај мене), кој лично се запознала со Банди.
“Намерно избегнувам да знам било што за поранешната сопруга и ќерка на Тед, бидејќи тие заслужуваат приватност. Не знам каде се тие, затоа што не сакам некој новинар ненадејно да ме улови. Сè што знам е дека ќерката на Тед прерасна во драга млада жена”, додала таа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност! Телепатичното поврзување меѓу …