(ВИДЕО) Короната не го заобиколила ниту најбрзиот спринтер во историјата: Усеин Болт има Ковид-19!

Атлетичарот од Јамајка и еден од најдобрите олимпијци во историјата на спортот, Јусеин Болт е позитивен на вирусот корона!
Само неколку дена откако го прослави својот 34. роденден во Јамајка, легендарниот спринтер открил дека имал КОВИД-19.
Медиумите од неговата родна земја известуваат дека Болт ќе помине време во изолација, и дека тој направил тест и дека во неделата покажал лоши вести.
На роденденот на Болт, како што пишува „Дејли меил“, биле Рахим Стерлинг, еден од најскапите фудбалери на светот во моментот и ѕвезда на Манчестер Сити.
Болт, роден на 21 август на прославата што ја организираше, не носел маска, ниту забавата се одвивала во знакот на социјална оддалеченост, па вирусот можел да го добие од било кого.


View this post on Instagram

Best Birthday Ever ⚡️🙏🏿


A post shared by Usain St.Leo Bolt (@usainbolt) on


Описот „најдобриот роденден досега“ по ваков епилог Болт може малку да промени, особено затоа што покрај Стерлинг имало и други други славни спортисти, како играчот на Баер Леверкузен, Леон Бејли, но и легендата на крикет Крис Гејл.

На овој карипски остров досега имало 1.413 случаи на инфекција и 16 смртни случаи од коронавирус, но тамошните власти сепак повикале на одговорност.
Болт или неговите претставници сè уште не ги објавиле информациите за вирусот корона.

View this post on Instagram

Best Conversation Ever ⚡️

A post shared by Usain St.Leo Bolt (@usainbolt) on

Да потсетиме дека оваа пролет, славниот спортист стана и татко на ќерката на Olimpia  Lajtning (Олимпија Молња).

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Позната американска атлетичарка признала дека и е тешко да најде партнер – „секс само кога ќе стапам во брак“

Американската олимпијка Лоло Џонс (40) ја изненади јавноста признавајќи дека никогаш во животот немала односи. …