(ФОТО) Ова е Тојота која сите сакаат што побргу да ја видат на улиците

Освен драматичната надворешност, овој автомобил нуди и изненадување во кабината.
Неговото име е Toyota H2 + Concept, а го потпишува Дејвид Галего. На кратко, тоа е предлог што би ја ставил Тојота во редовите на автомобилската егзотика, додека овој конкретен автомобил ќе се напојува со контрабаланс на електрични болиди, а со концепт сличен на Koenigseggu Gemeri.


Надворешниот дизајн бара инспирација во легендарната Toyota 2000GT, и одзема малку и од Suprа. Верувале или не, дизајнерската подлога е пронајдена во градскиот автомобил, моделот Aygo. Најатрактивните детали одат во насока на атрактивни светла, но и заоблен ветробран кој ги придвижува А-држачите наназад. Она што изненадува е идејата за удобна кабина.

При тоа е многу прилагодливо, така што може да смести до три лица, а во форма на едносед може да послужи и како присилно сместување.
И, конечно, да речеме дека погонот е електричен, и се состои од четири електрични мотори и батерии, најверојатно, поставени во подот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) ХИТ – електричен автомобил кој чини само 4.500 долари

Бројот на продадени копии на ефтиниот кинески електричен автомобил со цена од 4500 долари, го …