Жика Јакшиќ открива кога ќе стартува новата сезона на „Никогаш не е доцна“

Авторот на шоуто „Никогаш не е доцна“, вели дека првите емисии од новата сезона на музичкиот натпревар за постари лица кои немале можност да пеат на голема сцена, ќе бидат снимени кон средината на септември.
Авторот на големото музичко шоу „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ, тврди дека сè е подготвено за новата сезона. Имено, домаќинот и продуцент на „Гранд“ продукција го најави снимањето на првите емисии кон средината на септември, кога целиот тим ќе биде зна собир. Ако ситуацијата со пандемијата остане како што е сега и состојбата на заразените не се влоши, тие несомнено ќе тргнат во нови работни победи под сите мерки на претпазливост.


„Со снимање треба да започнеме во септември. Нека остане на ова сега за сега, па ќе разговараме малку повеќе за правилата пред почетокот на сезоната“, вели Јакшиќ.
Да потсетиме, шоуто „Никогаш не е доцна“ е прва шоу програма која им дава шанса на повозрасните луѓе да се обидат како пејачи на голема сцена, а стручното жири коментира за нивното пеење. Покрај добрата забава, гледачите имаат можност да слушнат интересни животни приказни на натпреварувачите кои многумина доведуваат до солзи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Амазон ја снима најскапата серија во историјата на телевизијата

ПРВАТА голема серија на Амазон, според најавите, ќе биде најскапа во историјата на телевизијата, оставајќи …