(ФОТО) Мишо Ковач: „Синот Еди ми фали до болка, но е во мојата душа!“

Животот на пејачот Мичо Ковач беше обележан со голема трагедија, со која тешко се справи и поради што крена рака на себе, во еден момент.


Тој сега зборуваше за болната тема – смртта на неговиот син Еди, кој беше убиен во 1992. година како војник, а Мишо истакнува дека му недостасува сè повеќе и повеќе. Се сетил и на починатите колеги и пријатели, а последен меѓу нив што почина беше Рајко Дујмиќ.


„За мене нема забранети теми, така што не е ниту здравје, ниту смрт. Смртта е за сите. И за Оливер, и за Арсен, и за Рајко и за мене. Жал ми е што овие луѓе заминаа. Секако, како татко, најмногу се растажувам што почина мојот син Еди. Физички, Еди ми недостасува до болка, но тој е секогаш со мене, секој ден, секој час, во мојата душа. Тој е секогаш покрај мене. Знам дека не можете да бидете господар на сопствениот живот, дека смртта е дел од секој живот. Последна му дојде на Рајко, тој почина во автомобилот а беше мирен, драг, одличен музичар. Но, така е. Никој не може да ја спречи смртта. Јас досега ја избегнував трипати, и јас бев најблиску до неа кога имав срцев удар“, рекол Мишо за Jutarnji.hr.


Како што раскажал, неговиот живот бил загрозен неколку пати.
„Ме спасија во последната минута и кога ги отворив очите во болницата, еден дечко застана над мене и креветот и ме бакна на челото и ми рече: ‘Мишо, во животот ги имам само Исус и вас“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) „ВРАТИ СЕ ВО АНГЛИЈА!“: Британскиот принц ги разгневил Американците!

ПРИНЦОТ Хари оваа недела започнал уште една контроверзност откако го критикувал уставното право на САД …