(Рецепт) Потопете суво грозје во вода…испијте после 24. часа: Потполно препородување на организмот!

Решение и за оние кои не сакаат суво грозје – неговата вода има сосема поинаков вкус…
Покрај тоа што ги ставаме во разни колачи, можеби сте слушнале до сега колку е здраво да се јаде неколку зрна суво грозје, затоа што на тој начин можете да спречите кардиоваскуларни заболувања, да ја регулирате новата маснотија во крвта и многу повеќе.


Еве за што се е’ добро сувото грозје!
Одличен извор на енергија поради неговата висока содржина на јаглени хидрати
Природен диуретик полн со растителни влакна што помага варењето да работи подобро
Промовира подобра циркулација на крвта


Содржи антиоксиданти кои се борат против радикалите, помага во спречување на карцином на дебелото црево
Покрај тоа што конзумираме овошје, најдовме уште еден одличен начин да конзумираме суво грозје.
Имено, водата од сувото грозје може да биде исклучително добар природен пијалок со повеќе позитивни својства.
Сè што треба да направите е да потопите суво грозје во вода 24. часа, исцедете и испијте ја оваа вкусна течност во текот на денот. Ова е идеален начин за конзумирање за оние кои не сакаат суво грозје, бидејќи вкусот е сосема различен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сексуалниот живот се подобрува во текот на есента, причината е повеќе од интересна!

За да откриеме како сезоните влијаат на нашето либидо, истражувачки тим од Универзитетот „Ludwig Maximilians“ …