(ФОТО) УЖИВА ВО ГРЦИЈА – Селма Хаек позирала во костум за капење и покажала дека годините не и можат ништо

Атрактивната актерка летото го поминува во Грција, во придружба на нејзиниот сопруг, милијардерот Франсоа Хенри Пино (58).
За неа се вели дека е како вино – колку е постара, толку е подобра. Салма Хаек (53) уште еднаш покажа дека возраста не може да и стори ништо.
Атрактивната актерка го поминува летото во Грција, во придружба на нејзиниот сопруг, милијардерот Франсоа Хенри Пино. (58).


View this post on Instagram

Love in the time of corona El amor en los tiempos de corona. #love


A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on


Пред тоа, таа позирала со својот сопруг кого го бакнала, иако и двајцата носат заштитни маски.
„Љубов во времето на корона“, напишала таа во описот на објавата.

View this post on Instagram

Un cafecito. A Lior le coffee #coffee

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Инаку, парот се запознал во 2006 година во Венеција. Пино дошол во Венеција придружуван од неговите брат и сестра, а тогаш тој самошто се развел од поранешната сопруга.Иако претходно се среќавале на социјални настани, тие, се до Венеција, немале можност да разговараат. Меѓу нив веднаш се развила хемија, така што целата вечер ја поминале заедно. Селма и Пино се венчале на Денот на вљубените во 2009. година во Париз.
Хаек, тврди таа, имала многу погрешни избори сè додека не го запознала вистинскиот.

View this post on Instagram

#sundayvibes

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

„Бев очајна додека не го запознав. Тој го смени целиот мој свет“, рекла таа во една прилика.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ГИ НАСМЕАЛ ГЛЕДАЧИТЕ – Водителот на РТС се „телепортирал“ во студио за време на преносот на СП: „Сепак, не ја плаќаме претплатата за џабе!“

Водителот на Радио-телевизијата на Србија (РТС) стана хит на социјалните мрежи откако се „телепортираше“ во …