(ФОТО) Живот на островот Виг: Се искршил поради „пајак“, а кози нападнале BMW

Уште едно предупредување за тоа колку е важно да се биде фокусиран на патот.
Арахнофобија или сепак негрижа?
Полицијата на островот Вит неодамна објавила дека во Вутон се води истрага покрај патот поради сообраќајна несреќа. И тука нема ништо необично за нив да не објавиле што довело до несреќниот настан. За се е виновен малечкиот пајак што го привлекол вниманието на возачот додека се обидувал да се ослободи од него. Се разбира, тој не одлучил да застане безбедно покрај патот, туку продолжил да вози и конечно удрил во столбот за светло покрај патот
Автомобилот бил видно оштетен, додека возачот, кој очигледно има страв од пајаци, бил само полесно повреден.

Our ARV/colleagues have had a busy afternoon. They currently are dealing with this vehicle on Kite Hill in Wootton so…

Gepostet von Isle of Wight Police am Montag, 10. August 2020

Козите сакаат BMW
Во најсончевиот регион на Обединетото Кралство не недостасуваат чудни настани. Па така, оваа недела, полицијата организирала уништување на бомба од Втората светска војна. За тоа време, нивниот автомобил бил окупиран од неочекувани гости. Козите се качиле на покривот и направиле штета.

WITNESS APPEALHi everyone, Inspector Matt here sharing a quick update I recieved from D shift in relation to an…

Gepostet von Isle of Wight Police am Mittwoch, 19. August 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ТРКА НА ЗАБРЗУВАЊЕ: Red Bull F1, Lamborghini Huracan и Nissan GT-R 

Уште една неверојатна трка на забрзување. Во оваа трка се натпреваруваат болидите на тимот на …