Дневен хороскоп за петок, 21.08.2020: Нема причина да очекувате разбирање од личност која е под негативно влијание…

Овен
Љубов:
Саканото лице понекогаш има големи барања, но вие сте таму за да ја потврдите заедничката среќа. Бидете доволно имагинативни.
Работа:
Ве чекаат низа интересни состаноци, обрнете внимание на вашиот целосен изглед или впечатокот што ќе го оставите во друштво на соработниците.
Здравје:
Зрачите со позитивна енергија.

Бик
Љубов:
Одеднаш сте соочени со иронична ситуација, нечиј гест делува како погрешен емотивен сигнал. Непотребно се оддалечувате од вашата сакана личност.
Работа:
Преголемата гордост во овој момент може да ве мачи или да ве доведе до погрешен заклучок. Нема потреба да се инсистира на лидерска позиција.
Здравје:
Избегнувајте стресни ситуации и тежок обем на работа.


Близнаци
Љубов:
Склони сте на прекумерни изливи на емоции, контролирајте ги своите импулси пред да повредите нечии чувства.
Работа:
Се обидувате да оставите одличен впечаток на вашата околина и затоа прифаќате разни обврски во театрален стил.
Здравје:
Бидете повнимателни од вообичаеното, избегнувајте претерување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШТРУМФОВИ – АМБАСАДОРИ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ НА ЧОВЕШТВОТО ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО МАЛИТЕ ШТРУМФОВИ – ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ ДО 9ти декември

#MалиШтрумфовиГолемиЦели Штрумфовите кои се во Ист Гејт Мол до 9 Декември, се главните протагонисти во …