(ФОТО) Колку години би му дале на овој маж? Што и да кажете ЌЕ СЕ ШОКИРАТЕ од тоа колку навистина е стар!

Никој во светот не му верува кога ќе го открие датум на раѓањето…
Едсон Брандао е бразилски инфлуенцер и писател, кој повеќе од 20. години се труди да живее здрав и практичен живот.
Кај него нема да видите стрес, не може да се види на лицето дека има грижи. И тој не е премногу богат, тој не е некој привилегиран граѓанин на светот. Само решил да живее опуштено.

Затоа никој жив на планетата не може да поверува во тоа кога Едсон ќе каже рече дека има 53. години!
Како Едсон го објаснува овој неверојатен изглед зад кој нема ниту една операција?
„Јас живеам здраво, се хранам здраво. Без шеќер, сокови, пијалоци, цигари, лекови. Ништо. Само многу вода, овошје и зеленчук. Признавам дека исто така користам креми против стареење во вечерните часови, но ако можете да видите како изгледаат моите родители, ќе ви биде јасно дека гените исто така ги вмешале прстите“, вели Брандао.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЧУДО ВО ГАЗА: Петмесечно палестинско момче извлечено ЖИВО под урнатините на трикатница – неговото семејство настрадало во израелскиот напад

Петмесечно дете било спасено од урнатините на зградата погодена од израелски ракети во бегалски камп …