Лекарите сигурни: Овие намирници го намалуваат ризикот од рак за 80 проценти!

Задолжително вклучите ги во вашата исхрана
Студиите докажаа дека овие намирници се најздрави и можат значително да го намалат ризикот од развој на најсериозни заболувања, како што е карциномот.
Еве за која храна станува збор:
Рен
Васаби и рен можат да запрат настанување на тумори. Кога научниците од Универзитетот во Мичиген примениле екстракти од двата корени на неколку тумори, резултатите покажале дека растот на клетките на ракот се намалил за 70. проценти. Васаби и рен припаѓаат на семејството на зеленчук, кои содржат сулфурни соединенија кои се идентификуваат како убијци на рак.

Пилешки црн дроб и бобинки


Секој час, вашето тело репродуцира 6 милијарди клетки, правејќи копии од вашата ДНК. Но, ако не консумирате доволно фолат – и витаминот Б помага во градењето на овие клетки – вашето тело може да произведе неправилни ДНК клетки, што може да биде причина за рак, вели нутриционистката д-р Ен Јелмокас.
“Незгодноста е дека тешко се доаѓа до фолати. Најдобриот извор на фолат е во пилешкиот црн дроб, што за жал повеќето луѓе не го јадат доволно. Друг начин да се добие доволно фолат е да јадете бобинки – тие содржат и антиоксиданти, кои помагаат во борбата против ракот, бидејќи тие ги неутрализираат слободните радикали на ДНК“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „Чупавац торта“: Непечен крем десерт со наједноставна подготовка!

Вкус кој ќе ве натера повторно и повторно да го правите овој феноменален колач Состојки: …