(ФОТО) ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КЛУБОТ ОБЈАВИЛ – Роналд Куман е нов тренер на Барселона!

Официјално, Барса и Куман ќе потпишат договор до крајот на оваа недела, а легендарниот фудбалер ќе ја напушти позицијата на селектор на Холандија.
Роналд Куман станува нов тренер на Барселона, најавли претседателот на каталонскиот клуб, Џозеф Бартомеу.
Во интервју за клупската телевизија, Бартомеу во интервју разговарал за промените во клубот, а навивачите биле најзаинтересирани за тоа кој ќе го води тимот следната сезона.


Претседателот на Барселона изјавил дека е постигнат договор со Куман, со кого тој одржал состанок.
Официјално, Барса и Куман ќе потпишат договор до крајот на оваа недела, а легендарниот фудбалер ќе ја напушти позицијата на селектор на Холандија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ по 12-ти пат во кариерата во полуфиналето на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос. Тој во четири сета беше подобар …