(ВИДЕО) БИЗАРНО – ГО НАПАДНАЛА ЛЕТЕЧКА МАЧКА: После инцидентот Кинез минал 23. дена во болница!

Кинескиот сопственик на кучиња веројатно претпочита кутриња уште повеќе, откако тој бил погоден од летачка мачка, што може да се види во виралното видео од 14. август.
Во снимката од CCTV од 45. секунди, која во моментот има повеќе од 120.000, се прикажува човек со име Гао како шета со својот златен ретривер во Харбин, Хаилонгјанг, јавуваат локалните медиуми.
Потоа, на него паѓа бела мачка од небото и го удира по главата поради што мажот паѓа на тротоарот.
Според извештаите, мачката му припаѓала на неговиот постар сосед и паднала од балконот.


На снимката можат да се видат неколку минувачи како поминуваат покрај телото на Гао пред кучето да му пристапи да види што не е во ред. Тој го забележува виновникот што трча кон зградата и го брка, а камерата го фаќа несреќниот човек на земја.
Според извештаите на медиумите, Гао поминал 23. дена во болницата, а сеуште мора да носи нараквица и да биде подложен на физикална терапија.
Гао во моментов бара компензација за инцидентот од соседот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 28.01.2022: Нема потреба да се плашите од вистината или да ги потиснувате своите желби во друштво на блиска личност…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, покажете искрени намери, разбудете некои „заспани“ желби и …