(ВИДЕО) Колку само среќа имала: Девојче си играло па паднало во ДУПКА, а потоа случајно ја спасиле…

Можело да се случи никој да не ја види…
Двегодишно девојче стоело на тротоарот чекајќи ја мајка си од киоскот. За тоа време, како и што обично биднува со децата, ѓаволот не и давал мир па си трчкала по улицата.


Во еден момент ненадејно исчезнала! Се испоставило дека паднала во дупка која навистина не била одбележана.
Притрчале момчињата кои работеле како доставувачи и со помош на еден минувач некако го извлекле уплашеното девојче кое имало многу среќа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 08.02.2023: Не ги потиснувајте вашите желби, постои личност која може да ви удоволи или да ви овозможи добар љубовен третман…

Овен Љубов: Топлите емоции секогаш имаат лековито дејство, затоа внимавајте на вашата сакана личност. Планирајте …