(ФОТО) ВЕЛИКОДУШЕН – ТАА ЕКСПЛОЗИЈА ОДНЕЛА ПОВЕЌЕ ОД 200 ЖИВОТИ! А, Расел Кроу решил да помогне колку може – Се’ во чест на починатиот ПРИЈАТЕЛ!

Расел Кроу донирал пари за реконструкција на ресторан оштетен во грозоморната експлозија во Бејрут, по што зградата била претворена во урнатина, јавуваат странските медиуми.

Тој ја потврдил оваа вест, истакнувајќи дека тоа го сторил во чест на пријател, починатиот Ентони Бордеин, кој во тој локал некогаш снимал еден од неговите документарци.
„Мислев дека тој веројатно ќе го стореше истото доколку тој сè уште беше меѓу нас. Ви посакувам се најдобро и се надевам дека работите наскоро ќе се вратат во нормала“, рекол тој преку социјалните медиуми.

Инаку, извесниот ресторан се наоѓал во станбена област во близина на местото на експлозијата што се случи на 4 август, во која загинаа повеќе од 200 луѓе, а повеќе од 1.000 беа повредени.

View this post on Instagram

Thanks Kenner. Thank you New Orleans.

A post shared by Russell Crowe (@russellcrowe) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Уште една повреда на Харисон Форд – сега станува збор за рамото

Актерот Харисон Форд го повредил рамото додека вежбал за борбена сцена за време на снимањето …