(ФОТО) Брза закуска

Состојки
10 парчиња тост леб
10 парчиња кашкавал
10 парчиња тост салама
100 г. путер
Брза и едноставна закуска, за вечера, за ненадејни гости…
На лебот исечете му ја коричката и поминете го со сукало.
На секое парче ставете кашкавал и салама, свиткајте во ролатче и премачкајте со путер од сите страни.
Ставете ги во загреана рерна и печете додека не зарумени.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

10. најчести женски и машки фантазии: Сакаат да водат љубов на отворено, сакаат да снимаат „акција“

За сите кои бараат инспирација за подобар секс со партнерот или само се интересираат за …