(ФОТО) Рецепт на денот:„Марокански ќофтиња“

Можеби треба да внесете промени во начинот на подготовка на популарните ќофтиња. Погледнете, можеби овој рецепт ќе стане дел од вашето ново мени
Потребно е:(за 4.лица)
600 г. мелено јагнешко (јунешко) месо
100 г. црвен кромид
1 чен лук
1 јајце
100 г. лебни трошки
сол
рендана коричка од 1 лимон
2 г. цимет во прав (1/3 лажичка)
малку мелен ким
кардамон, истолчен
морско оревче, рендано
чили, по желба
масло за пржење
Сос:
50 г. путер
50 г. брашно
500 мл. супа (пилешка, јунешка)
сок од 1 лимон
2-3 г. кардамон (прав)
1-2 гранчиња коријандер
Подготовка: во меленото месо додајте ги сечканите лук и кромид, јајце и лебните трошки и сите зачини. Убаво измесете, по потреба додајте малку вода.Обликувајте ќофтиња и кусо испржете ги на загреано масло,по околу 3 минути од секоја страна, со постојно превртување.
Ќофтињата префрлете ги во сад за печење и ставете ги во рерна загреана на 190 степени на 10 минути.
За сосот, на путер пропржете го брашното, залијте со 400. мл супа и варете околу 10. минути, ако е потребно додајте ја преостанатата супа, сокот од лимон и варете уште 5 минути.
Сосот излијте го врз ќофтињата, наросете со грубо сечени ливчиња коријандер и кардамон и послужете.
Совет: Запржениот кафеав слој на ќофтињата на јадењето ќе му даде посебен вкус.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) На Бред Пит му бил потребен развод за да ја разбере љубовта:„Откако ја изгубив жената што ја сакав, сфатив…“

„Очигледно не сум експерт за врски. Инаку би направил сè на многу поинаков начин … …