(ВИДЕО+ФОТО) ШТО НИ ПОДГОТВИ АКТЕРТСКОТО ДУО: Наскоро нова серија со Никол Кидман и Хју Грант која многу ветува

Поминаа половина година откако ја слушнавме најавата за новата серија на HBO, која веднаш стана една од најочекуваните.
Долго време, имаше натпис на страната IMDb – во пост-продукција, сепак, сега конечно имаме новости во форма на тизер, фотографии и очекуваниот датум на прикажување. Затоа, ако сакате да откриете што актерското дуо од насловот го подготви за нас, ве покануваме да останете со во продолжение.


Оваа мини серија од 6. епизоди е насловена „Undoing“, а режисерската палка е во рацете на Сузан Пиво, победникот на Оскар за најдобар филм вон европското говорно подрачје во 2011 година – Hævnen. Покрај тоа, таа е автор на адаптацијата на романот You Should Have Known на писателката Џин Ханф Коровиц, кој по потекло е од Њујорк. Од друга страна, Дејвид Кели, со кого Никол Кидман веќе соработуваше на снимањето на серијалот „Големи мали лаги“, бил задолжен за пишувањето на сценариото.


Заплетот го следи животот на Грејс Сакс, успешна терапевтка и семејна жена, која ја игра Никол Кидман. Таа е во брак со детскиот онколог Џонатан (Хју Грант), а за време на нивниот живот заедно, тие станале родители на момче. Тој го посетува најелитното училиште во Њујорк, но парот живее мирен живот за кој Грејс отсекогаш сонувала. Сепак, сè се менува радикално кога нејзиниот сопруг исчезнува и заплет од настаните од минатото почнува да се разоткрива. Ужасни откритија за неговото минато достигнуваат во јавноста, а таа како мајка е принудена да започне нов живот со својот син.


Покрај главните ликови, улогите ги играат Едгар Рамирез, Исмаил Круз Кордова, Матилда де Ангелис, Лили Реиб и Нома Думеквени. Ликот на 12-годишниот Хенри Фрејзер го игра Ноа Јуп, а таткото на Грејс, Френклин Рајнхард, пензиониран финансиски експерт и грижлив дедо кој има задача да го штити семејството во тешки времиња, го игра Доналд Сатерленд.

Никол Кидман и Хју Грант неодамна се свртеа кон снимањето на сериите во соработка со најголемите продуцентски куќи. Веќе ги споменавме „Големи Мали лаги“, додека актерот работеше на мини-серија наречена „A Very English Scandal“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Pиcтecка во „Бекстејџ“: „Најважно е дека дете не се прави со било кој!“

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен …