(ВИДЕО+ФОТО) СИТЕ ОЧИ СЕ ВПЕРЕНИ ВО ОВАА ЖЕНА: Еве која е ќерката на Путин која на себе ја ТЕСТИРАЛА ВАКЦИНАТА ЗА КОРОНА!

Откако претседателот на Русија, Владимир Путин, објави дека една од неговите ќерки на себе ја тестирала вакцината против вирусот корона, започнаа шпекулациите за тоа која ќерка е во прашање.
Марија Воронцова (35) е најстарата ќерка на Путин, а таа по професија е педијатриски ендокринолог, а сите очи се вперени кон неа, со оглед дека другата ќерка на Путин е танчерка.

“Една од моите ќерки доби ваква вакцина. Во таа смисла, таа учествуваше во експериментот. По првото вакцинирање, таа имаше температура од 38, следниот ден нешто над 37 и тоа е тоа”, рекол Путин на владината седница каде било објавено дека првата вакцина против ковид-19 е регистрирана во Русија.

Воронцова студирала биологија на Универзитетот во Санкт Петербург, а дипломирала медицина на Универзитетот во Москва.
Таа е исто така советник на Путин за генетско инженерство.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Вознемирувачко ВИДЕО) Стравична снимка од Чешка: Полицајци убиле Ром – му клечеле на вратот, владата вели „нема чешки Флојд“!

Еден Ром во Чешка настрадал затоа што полицаец за време на интервенцијата го задавил притискајќи …