(ФОТО) Како се хранела и како вежбала најубавата жена на Холивуд – Мерилин Монро?

Таа беше првата жена во Холивуд која зборуваше за нејзината исхрана. Во една статија објавена во 1952 година во магазинот „Pageant“, под наслов „Како да останам во форма“, Мерилин (26) открила дека таа никогаш не го сметала своето тело како исклучително.
Висока околу 160. сантиметри, таа варирашла со тежината помеѓу 50. и 60. килограми, сепак, никогаш не се мачела со тоа. Таа сакала јајца и месо, а открила рецепт за волшебна напивка што ја пиела секое утро, што и давало енергија и виталност.


Појадок
„Слушнав дека мојата диета се смета за чудна, но не мислам така. Секое утро пред да одам на туш, загревам чаша млеко и додавам две јајца. Ги мешам со вилушка и пијам заедно со витамини додека се облекувам. Не мислам дека лекарите можат да понудат похранлив појадок за зафатена девојка која секогаш некаде брза“, објаснила таа.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Pиcтecка во „Бекстејџ“: „Најважно е дека дете не се прави со било кој!“

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен …