(ФОТО) Крис Прат го потврдил раѓањето на ќеркичката и го открил нејзиното убаво име

Ќерката на Арнолд Шварценегер, Катерина, стана мајка. Со својот избраник еден Крис Прат, таа идоби ќерка, а среќната вест ја потврди и славниот актер.
“Пресреќни сме што можеме да го објавиме раѓањето на нашата ќерка, Лајл Мари Шварценегер Прат. Не можеме да бидеме посреќни. Мајката и бебето се добри. Благословени сме. Со љубов, Катерина и Крис”, напишал тој на Инстаграм заедно со фотографија од дланките на родителите и нивното штотуку родено мало девојче.

Прат вклучил и два псалма, а обожавателите му честитале.
Патем, со раѓањето на малечката Лајл Мари, славниот глумец, Арнолд Шварценегер го добил своето прво внуче.
Прат од бракот со поранешната сопруга Ана Фарис има син, Џек, кој на 17 август ќе го прослави 8-ми роденден.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Pиcтecка во „Бекстејџ“: „Најважно е дека дете не се прави со било кој!“

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен …